Blog

O vďačnosti

Včera, v sychravý januárový deň, som sa vybrala na turné po inštitáciách. Urobila som si v hlave trasu. Časovo som mala vybaviť poštu, účtovníčku, dve banky, vyzdvihnúť štítky na výrobky a nákupiť potraviny.

Už asi týždeň som striedavo odolávala a neodolávala stavom paniky a nervozity. V úvahách, ako si uľahčiť život, som cca pred pol rokom prijala myšlienku, že potrebujem väčšie auto. Môj 20-ročný Romeo s dreveným volantom na jarmočné výjazdy stavaný nebol a pred každou akciou som bola v strese, kedy bude požičané auto k dispozícií. 

Čítať ďalej: O vďačnosti

Práca po 50-tke

Dávam sem link na článok, ktorý som práve dočítala. Vynorilo sa mi pár spomienok zpred niekoľkých rokov. Ako som oslávila 50-tku a o pol roka som bola bez práce, lebo raz darmo, rozhodnutia mocných sa riadia vlastnými pravidlami.

Ako som volala na všetky strany, všetkým známym. Ja, vzdelaná, inteligentná a šikovná osoba.

Čítať ďalej: Práca po 50-tke

Úvaha o jarmoku

Asi to mám niekde v krvi, to prostredie jarmočné. Také to ozajstné, ktoré môže aj dnes mať neopakovateľnú a príjemnú atmosféru.

Poviem vám, je to zaberačka. Tovar treba vyrobiť, navláčiť do auta, postaviť stánok, navláčiť tovar do stánku a naaranžovať ho. Navláčiť je v mojom prípade doslovné,

Čítať ďalej: Úvaha o jarmoku

FILKI tašky eko nakupovačky

Igelitové more ... Jasné, igelit je skvelý a praktický materiál. Ľahký, lacný a nepremokavý. Práve pre jeho cenu vznikajú moria igelitových odpadkov. 

Chválim, že za igelitové tašky si už treba priplatiť. Sú ľudia, ktorí sa to rozhodli zmeniť a veru je ich už dosť a nosia si tašku nielen na prípadný nákup stále so sebou. Videla som ľudí, ktorí v pohode na veľký nákup kúpia pri pokladni potrebný počet igelitiek. 

Viacero ľudí sa rozhodlo podporiť ekologickejšie nakupovanie a šije tašky. Som jedna z nich, pri práci a tvorbe myslím na potencionálnych zákazníkov, čo by im mohlo poslúžiť a čo by aj používali. 

Celkom na začiatku, pretože sa celkom rada hrám aj s farbičkami, som plánovala

Čítať ďalej: FILKI tašky eko nakupovačky

O tvorilcoch

Práca s látkami je nádherná. Dotyk, farby a možnosť niečo vytvoriť. O šupkách ani vravieť nemusím :) Spokojný zákazník alebo pochvala za prácu sú odmenou. A ktosi sleduje. Nápady, tvary, vzory... Pocity radosti som uz párkrát vymenila za smútok a veru aj slzičky.

Čítať ďalej: O tvorilcoch