Rady a návody

Stať o záhrade

Stať o záhrade

Kde bolo, tam bolo, na Slovensku je záhradkárstvo národným športom, vášňou, galejami, posilňovňou, plážou a všetkým možným.

Moja záhradka, skôr záhrada, má už pár rokov. Bývam v činžiaku a tak treba trochu pocestovať. Odkedy mám záhradu, nemám rada bicykel. Dokonca som sa ho už aj zbavila. Nejaký čas som na ňom vláčila pitnú vodu a pekne mi to liezlo na nervy, ťahať seba a ešte aj naložený košík. 

Čítať ďalej: Stať o záhrade

Ako sa vajco maľovalo

Viete, že chodievam predávať svoje výrobky na jarmoky. Na tých veľkonočných som s nostalgiou pozerala po stoloch mojich kolegov ako sa tam vynímajú kraslice.

Čítať ďalej: Ako sa vajco maľovalo

Tŕpnu vám ruky?

Tŕpnu vám ruky? Možno máte syndróm počítačovej myši  

Tŕpnu vám ruky? Možno máte syndróm počítačovej myši

Syndróm počítačovej myši alebo syndróm počítačovej ruky – aj tak sa táto častá choroba z povolania zvykne nazývať.

Čítať ďalej: Tŕpnu vám ruky?

Shikakai šampón

Môja prvá skúsenosť so Shikakai šampónom.

Teoreticky som vedela, ze je to prášok a že nepení. Otvorila som krabičku a zistila, že prášok je aromatický a jeho vôňa mi pripomína niečo, čo moja pamäť nevedela identifikovať, či cukríky, čaj alebo čo, každopádne žiadne tradičné kozmetické vône.

Základná myšlienka bola : v jednoduchosti je krása a nekomplikovať aplikáciu. Takže žiadne čaje, prídavky, len prášok a voda. 

Čítať ďalej: Shikakai šampón

Údržba šupkových vecičiek

Prírodný materiál je prírodný materiál. Má vynikajúce úžitkové vlastnosti a je pre človeka príjemným doplnkom každodenného života.

Vankúš, podložku, sedák alebo čokoľvek z mojej šupkovej ponuky (ďalej len vankúš ) nemôžete zobrať a strčiť taký ako je do práčky. 

Čo teda spraviť ? Máte niekoľko možností.

Čítať ďalej: Údržba šupkových vecičiek